27 Липня 2024


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 41.1

EUR 44.63

Друге літо без моря : чим замінити в Україні

10 Липня 15:57

147

Юлія Нефедова

Друге літо без українського моря : шукаємо альтернативи

Про море в Україні наразі можна лише мріяти з очевидних причин, тобто про відпочинок на морі. Де відпочити в Україні? З приходом літа це питання турбує багатьох українців.

Джерело : Олег Бриндак

На другий рік повномасштабної війни українці проявляють все більший інтерес до відпочинку. І тут мова йде не про “бенкет під час чуми”, а про банальну необхідність для збереження психічного здоров’я нації та відновлення сил для подальшої боротьби. Діти заслуговують на відпочинок та позитив, а дорослі, в тому числі військові та волонтери – потребують цього не менше. І за це не має бути соромно.

Водночас, через бойові дії та їх наслідки традиційні види відпочинку стали недоступні українцям. Головним чином, мова йде про морський відпочинок, адже саме його зазвичай обирали більшість українських внутрішніх туристів. Звісно, певна частка українців може вирушити на море за кордон, однак ця розкіш нині доступна далеко не усім – починаючи від ціни питання та тривалості дороги, закінчуючи тим, що зараз багато хто є невиїзним. Але більшості наших громадян все ж доведеться шукати альтернативний відпочинок в Україні.

З наближенням літа українців цікавить питання, чи дозволять їм цього сезону відпочивати на морському узбережжі популярних курортів півдня. Однак військові категоричні: на “морські ванни” сподіватися не варто.

Як стверджує керівник об’єднаного координаційного прес-центру Сил оборони півдня України Наталія Гуменюк, відкриття курортного сезону цього року взагалі недоцільне. Такого висновку військове командування дійшло, проаналізувавши можливий розвиток ситуації на найближчу перспективу.

Тим часом, місцева влада вже отримала відповідні попередження-рекомендації від військових. Як зазначив в. о. заступника мера Одеси Олег Бриндак, туристичну галузь у мегаполісі фактично згорнули, і говорити про неї – не на часі. “Війна та туризм – речі несумісні”, – наголошує посадовець.

Тим не менш, незважаючи ні на що, в інтернеті все ж є реклама про відпочинок на українському морському узбережжі. У тому ж Білгород-Дністровському районі, наприклад, відкрилася цілком пристойна вілла в Затоці, за 350 метрів від моря. Потенційним клієнтам за 600-700 гривень за добу пропонують номер-стандарт із телевізором, вай-фаєм та іншими благами цивілізації. На території – басейн із шезлонгами, дитяча зона, безкоштовна парковка, кухня з мангалом.

Комплекс працює, але на морському узбережжі перебувати не варто. Як пояснив адміністратор цього готелю, відкриваються об’єкти на другій-третій лініях. Мовляв, до якірних мін далеко, а поплавати можна у лимані чи басейні.

Схожі пропозиції є і в інших населених пунктах, у тій же Сергіївці. Зрозуміло, майже все – досить далеко від морського узбережжя, і альтернативою йому може бути Дністровський лиман.

За словами прокурора Уманця, заборони на користування акваторією лиману немає. Однак до нього через протоку час від часу запливають морські міни… Крім того, у ньому та інших місцевих водоймищах можуть бути уламки ракет: десятки таких боєприпасів було збито Силами оборони, багато фрагментів вже вилучено, але частина з великою ймовірністю потрапила у воду.

Дуже обережний у прогнозах на курортний сезон і президент Одеської асоціації туроператорів та агенцій Олександр Грабовський. За його словами, говорити про туризм як про бізнес, а також про те, як пройдуть літні місяці – дещо передчасно.

“Ми можемо обговорювати не потік туристів, і навіть не струмочок, а крапельку… Якісь спроби, обережні плани, звісно ж, є, незважаючи на тяжкі часи. У людей залишається потяг до подорожей, до зміни обстановки. І ми прагнемо запропонувати їм щось інше, наприклад, тури на дегустацію вин або екскурсії на сироварні. Особисто я з квітня 2022 року провів десять таких дегустацій”, – розповів Грабовський.

За його словами, подібні тури тривають не більше дня, але є надія, що будуть інші можливості. Наприклад, відпочинок у туристичному комплексі “Фрумушика-Нова”, відомому як одна з найбільших у Європі вівчарських ферм. На його території – гостьові будиночки, міні-зоосад, виноробня, басейн, музеї, лазня, передбачені спортивні ігри та риболовля на штучній водоймі. Є й “родзинки””, серед яких – найбільша гранітна пам’ятка у світі “Чабан”, внесена до Книги рекордів Гіннеса та до Національного реєстру рекордів України.

Звісно, південь України, як регіон, який традиційно був одним з найбільш популярних серед місцевих туристів, намагається цього року придумати щось, щоб організувати людям відпочинок та зберегти свій бізнес, а, може, ще й поповнити місцевий бюджет. Але будемо реалістами – здебільшого цей відпочинок буде орієнтований на місцевих жителів або гостей з сусідніх регіонів, які не мають змоги виїхати кудись далі.

Ймовірно, українці, в першу чергу з міркувань безпеки, все ж намагатимуться шукати більш віддалені від фронту і, відповідно, більш безпечні регіони. А хтось, можливо, спробує відшукати можливості для відпочинку в своєму регіоні.

Приєднуйтесь до Україна_Сьогодні в Telegram – чесні новини без паніки та фейків . Найшвидше повідомляєм про всі наявні загрози