6 Грудня 2022


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 36.57

EUR 38.74

Святі в історії Церкви завжди були джерелом і початком віднови в Церкві, – Венедикт Алексійчук

10.11.2022

26

Юлія Нефедова

Фото / Венедикт Алексійчук

Духовні роздуми владики Венедикта Алексійчука

Святі в історії Церкви завжди були джерелом і початком віднови в Церкві. Хоча у нас тепер “немодно” бути святим. Це правда, що ніхто з нас не є святим, усі ми грішники.

Але питання в іншому: «Чи ми хочемо бути святими?»

Одною із рушійних найголовніших сил у житті людському, так само і християнському, є ціль, яку ми поставили перед собою. І рушійна сила для нас з’явиться лише тоді, коли ми будемо усвідомлювати свою ціль, та будемо розуміти те, що всі засоби, щоб її досягнути, добрі.

Якщо ціль – святе життя, то будемо вишукувати і застосовувати усіх засобів, щоб її осягнути.

Перші християни, мали одну ціль, це жити святим життям. Усе інше цій цілі підпорядковувалося. Наш клопіт в тім, що з часом ми забуваємо цю головну ціль кожного християнина.

Тому так важливо пригадати собі ту головну ціль, ще раз переосмислити слова Ісуса Христа: «Шукайте найперше Царства небесного, все інше вам додасться» (див. Мт. 6, 33). Христос не каже: «Шукайте найперше Царства небесного, а потім займетеся іншим». Ні, але говорить: «Шукайте найперше Царства Небесного». А де Царсвто Небесне, та і Бог в Бозі все розв’язується.

Знаємо з власного досвіду, що коли змінюються пріоритети: другорядні речі стають займають місце, яке належить лише Богові, то ми не спроможні нічого добре виконувати.

Але коли ми дійсно шукаємо Бога в своєму житті і Його волі, то і всі другорядні справи поміж тим чудово вирішуємо.