2 Квітня 2025


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 41.37

EUR 44.61

Святе Письмо з розважанням на 10 вересня / УГКЦ

10.09.2021

170

Юлія Нефедова

Святе Письмо з розважанням на 10 вересня / УГКЦ

Греко-католицький календар

Преп. Мойсея Мурина.

Св. Августина, єп. Іппонського.

Св. муч. Гебре Михаїла, пресвітера етіопського.

Собор преподобних отців Печерських, що спочивають у дальніх печерах.

Послання святого апостола Павла до Коринтян 7,10-16.

10. Браття, смуток, що по-Божому, при­носить покаяння на спасіння, — ним не слід журитися, а смуток світу спри­чиняє смерть.

11. Саме це засмучення по-Бо­жо­му, — дивіться, яку старан­ність у вас викликало, яке виправдання, яке обурення, який страх, яке бажання, яку ревність, яку від­плату! В усьому ви показали себе чис­тими у справі.

12. А коли я і написав вам, то не че­рез того, хто скривдив, і не задля скривдженого, а щоб ваша турбота про нас виявилася для вас перед Богом.

13. Тому ми втішилися. При нашій радості ми ще значно більше вті­ши­лися радістю Тита, що ви всі за­спо­коїли його дух.

14. Тож коли я перед ним чимось похвалився вами, то не був засо­ром­­лений, але оскільки все, про що ми го­ворили, є правдою, то й те, чим ми хвалилися перед Титом, виявилося правдою.

15. А його серце дуже прихильне до вас, коли згадує про послух усіх вас, як ви зі страхом і трепетом прий­­­няли його.

16. Радію, що в усьому можу по­клас­тися на вас.

Євангеліє від Марка 2,18-22.

18. Учні Йоанові та фарисеї пости­ли. Тож вони приходять і кажуть Йому: Чому учні Йоана та учні фари­сеїв постять, а Твої учні не постять?

19. Ісус сказав їм: Хіба можуть ве­сіль­­ні гості постити, коли з ними мо­­лодий? Доки мають із собою мо­ло­­дого, не можуть постити.

20. А прийдуть дні, коли заберуть від них молодого, тоді, в ті дні, й будуть постити.

21. Ніхто не пришиває латки з невибіленого полотна до старого одя­гу, інакше нове відірветься від ста­рого, і діра стане ще гірша.

22. І ніхто не вливає молодого вина в старі бурдюки, бо інакше ви­но порве бурдюки — і тоді й ви­но пропаде, і бурдюки, але мо­лоде вино вливають у нові бурдюки!

___________________________________________

У цьому уривку Ісус дискутує з фарисеями на тему, чому Його учні не постять тоді, коли інші це роблять. Хоча єдиним офіційним днем посту в році згідно з вимогами Закону (Лев 16:29−30) був день Покути, піст усе ж був частим явищем у юдаїзмі І-го ст.

Не заперечуючи потреби посту (пор. Ді 13:2), Ісус використовує декілька яскравих прикладів, щоби пояснити, чому апостолам не потрібно постити, поки Він фізично присутній серед них. Старий Завіт був очікуванням приходу Месії, Який прийшов в Ісусі Христі, то ж усім слід радіти. Ісус представляє Себе як Жениха (пор. Лк 12:35−36; Мт 25:1−13; Йо 3:29), сповнюючи те, що говорили пророки про стосунки Бога зі Своїм народом (Ос 2:18−22; Іс 54:5−10).

Відтак апостоли є гостями, запрошеними на весілля, щоб розділи із Женихом радість Небесного Царства (пор. Мт 22:1−14). У в. 20 Ісус каже, що Жениха заберуть від них – це перше провіщення про Його Страсті та Смерть (пор. Мк 8:31; Йо 2:19; 3:14).

о.Юрій Щурко