24 Травня 2024


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 39.92

EUR 43.31

Саміт НАТО – Зеленський про обіцяні гарантії

12.07.2023

125

Юлія Нефедова

Саміт НАТО – Зеленський про обіцяні гарантії

Джерело : Володимир Зеленський

За словами президента, результат гарний, але із запрошенням України до НАТО був би ідеальним.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що результати саміту НАТО для України гарні, однак із запрошенням України до Альянсу вони були б ідеальними.

Як передає кореспондент УНІАН, про це Зеленський заявив на брифінгу з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом після їхньої двосторонньої зустрічі у Вільнюсі.

Президент розповів, що вони зі Столтенбергом детально обговорили безпекові питання та російську агресію.

“Результат саміту гарний, але якщо було б запрошення – був би ідеальним”, – сказав він. 

Зеленський зауважив, що сьогодні Україна побачила конкретні пункти, які наближають її до НАТО. 

“Дуже складно іноді деякі речі пояснювати партнерам, тому що ми на війні…, ми в різних умовах живемо. Ми в умовах, коли нам треба вижити, а партнери нам хочуть допомогти жити. А нам ще до “жити” треба вижити”, – наголосив президент.

За його словами, такі умови й штовхають Україну до “швидких процесів”, зокрема щодо реформування безпекової структури у світі. 

“Україна точно розуміє, що не може бути членом НАТО, поки йде війна… Однак сьогодні вперше прозвучало впевнено, що Україна буде членом НАТО, коли будуть відповідні умови. Я розумію під цим те, що це буде, коли буде безпечно на нашій землі”, – додав він.

Зеленський підкреслив, що запрошення України до НАТО є технічним сигналом, однак могло б стати серйозним фактором мотивації українського суспільства.

Він порівняв це із моментом кандидатства України в ЄС, адже це ще не означає членства, але вже є потужною мобілізацією для України та потужним сигналом для росії.

Читайте також : Коли Україні дадуть перші F-16

Україна_Сьогодні також є в Telegram Приєднуйтесь!