7 Грудня 2022


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 36.57

EUR 38.74

Особиста молитва : що заважає, щоб вона відбулась,- Венедикт Алексійчук

10.11.2022

86

Юлія Нефедова

Особиста молитва : що заважає, щоб вона відбулась,- Венедикт Алексійчук.

Джерело : Венедикт Алексійчук

Особиста молитва – це наша особиста зустріч з Богом, але для того, щоб ця зустріч відбулась, обидві особистості, а це Бог і я, повинні бути реальними, а не уявними.

Проблемою є те, що Бог, до якого ми звертаємось у молитві, часто створений нашою уявою. Ми думаємо, що звертаємося до Бога, а насправді звертаємося до нереального образу Бога.

На це можуть бути дуже багато причин, як психологічних, так і духовних. Тому важливо зрозуміти, яким є правдивий Бог, бо цілком очевидно, що якщо ми вирішуємо звертатися до Бога в молитві, то цей Бог повинен бути реальним.

У нас є певний досвід уявних образів Бога. І дуже часто ці образи не дають нам зустріти Бога. Вони не зовсім помилкові й разом з тим абсолютно не відповідають реальному Богові. Якщо ми хочемо зустріти Бога, то повинні користуватися досвідом і знанням, яке здобули особисто, але на цьому не зупинятись і постійно рухатись далі.

Сьогоднішнє наше знання про Бога є результатом учорашнього досвіду, і якщо ми будемо звертатися обличчям до Бога такого, яким ми Його пізнали вчора, то завжди будемо повертатися спиною до сьогодення та майбутнього, дивлячись лише на своє минуле.

І тоді ми в молитві зустрічаємось не з Богом, а з нашим минулим досвідом про Нього.

Хтось з Отців сказав дуже сильні слова, що ми зустрічаємось не з Господом, а з ідолом, який собі витворили.

Кожна ж зустріч з людиною і Богом є унікальна і неповторна. Тому поступаючи так, ми намагаємося зустріти не Бога, а лише те, що вже знаємо про Нього.