24 Травня 2024


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 39.92

EUR 43.31

Ібупрофен чи парацетамол : що обрати для дітей

10.11.2022

332

Юлія Нефедова

Ібупрофен та парацетамол вважаються найбільш поширеними безрецептурними ліками.

Джерело : JAMA Network Open

Парацетамол та ібупрофен застосовують для лікування високої температури та болю.

Ібупрофен ефективніший

Новим дослідженням вчені з Нової Зеландії хотіли відповісти на питання, який із препаратів ефективніший і безпечніший для дітей молодших 2 років.

Згідно з отриманими даними, дія ібупрофену більш виразна. Він сильніше знеболював і краще знижував температуру перші чотири години після прийому. Протягом доби його ефект був більш виразним у порівнянні з дією парацетамолу.

Профіль безпеки в обох препаратів виявився однаковим. Серйозні побічні ефекти (ушкодження нирок, токсична дія на печінку, ризик супутніх інфекцій та загострення астми) при прийомі ібупрофену та парацетамолу зустрічалися з однаковою ймовірністю. У цілому небажані дії виявлялися рідко.

Парацетамол обирають частіше

Парацетамол часто називають препаратом першого вибору для лікування симптомів застуди у дітей: передбачається, що він безпечніший.

Деякі дослідження показували, що застосування ібупрофену збільшує ризик інфекцій м’яких тканин.


Водночас з’являється все більше даних про те, що використання парацетамолу в ранньому віці може бути пов’язане зі збільшенням ризику алергічних хвороб.