23 Вересня 2023


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 36.57

EUR 38.9

Флоренція – загадкове місто з тисячолітньою історією

05.06.2021

292

Юлія Нефедова

Флоренція, Італія / Фото з відкритих джерел

Флоренція – загадкове місто з тисячолітньою історією. Це одне з найгарніших міст Італії, справжня скарбниця мистецтва.

Поселення на березі річки Арно серед мальовничих пагорбів Тоскани було засновано у 59 р. до н. е. Ще тоді римляни назвали його Флоренція, що означає «квітуча».

Поступово село перетворилося в місто та у IV сторіччі стало резиденцією Єпископа. У темні роки Середньовіччя воно переходило із рук в руки, а у 550 році було спалено та розграбовано і знов відродилося вже у X сторіччі.

Але найбільший вклад у розвиток європейської та світової цивілізації Флоренція внесла у XIII-XVII століттях. Були збудовані прекрасні храми та палаци, з’явилися унікальні картини, фрески і статуї, розпочалася епоха Відродження.

Завдяки Флоренції світ дізнався про Мікеланджело, Леонардо да Вінчі, Данте, Галілея та Америго Віспуччі. Саме флорентійські монети стали еталоном грошей для Європи, а тосканський діалект ліг в основу сучасної італійської мови.

Набіги й епідемії, війни та повені знищили багато культурних цінностей, фресок і рукописів. Але місто щоразу відроджувалося і зараз, як раніше, залишається одним із культурних центрів Європи та одним із найгарніших у світі.

 Зараз Флоренція – це чарівний «музей», у якому зібрано справжні скарби мистецтва, культури та архітектури.

Флоренція, Італія / Фото з відкритих джерел

Флоренція, Італія / Фото з відкритих джерел

Флоренція, Італія / Фото з відкритих джерел