7 Грудня 2022


Notice: Trying to get property 'main' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

Notice: Trying to get property 'temp' of non-object in /var/www/ukrainetoday.in.ua/wp-content/themes/ukr-today/inc/classes/class-weather.php on line 53

USD 36.57

EUR 38.74

Чому мені “не йде молитва”? Поради тим,кому важко молитись.

09.11.2022

158

Юлія Нефедова

Чому мені “не йде молитва”? Поради тим,кому важко молитись.

Джерело : Скарбниця благочестя

Чому «не йде” молитва? Чому важко молитися і не відчувається радість від молитви?

1) Нам заважають молитися нерозкаяні гріхи – потрібно в них щиро покаятися і не повторяти їх знову.

2) Якщо в серці є образа, гнів на іншу людину – такому серцю дуже важко молитися. Потрібно від серця простити особистих кривдників і знову молитися.

3) Нам заважає безліч справ, у яких крутиться сучасна людина. Наш мозок постійно думає і думає, генерує нові ідеї, плани, одне, друге, десяте… Такому розуму важко втихомиритися, він і під час молитви буде відволікатися на сторонні речі, думати, що ще потрібно зробити, куди подзвонити, кому написати, і т д. Тому потрібно, хоч кілька хвилин вчитися перебувати в тиші, старатися хоч одну-дві молитви промовити з повною уважністю.

Зрештою, ми можемо молитися про дарування молитви – своїми словами попросити Господа втихомирити наше серце і розум, просвітити його благодаттю, щоб наша молитва була уважною, радісною для душі і приємною Богові.

Якщо ці поради не допомогли – цілком може бути, що людина проходить період певного випробування. Це може бути як і випробування від Бога ( на вірність Йому), так і демонські спокуси, спрямовані на віддалення людини від Бога.

В такому випадку святі отці радять продовжувати молитися, молитися вголос, навіть, якщо наше серце холодне як камінь і слова молитви його не «зачіпають».

Бог, бачачи наше зусилля, безперечно відгукнеться навіть на таку молитву і на наші зусилля. Адже не дарма написано в Святому Писанні, що «Царство Боже силою здобувається».