22 Травня 2025

USD 41.44

EUR 46.91

Перемир’я України з Росією: Захід тисне на Путіна. Наслідки

12 Травня 21:25

372

Юлія Нефедова

Перемир'я України з Росією
Перемир’я України з Росією : які наслідки для Путіна / Колаж Україна_Сьогодні

Перемир’я України з Росією – ця ідея знову стала основним об’єктом міжнародних переговорів

Зараз західні країни намагаються активно тиснути на Кремль і пропонують різні умови для досягнення припинення вогню. Вони погрожують новими санкціями Путіну у разі його відмови від перемир’я. Відмова від перемир’я з боку Росії на думку західних ЗМІ ставить під сумнів можливість мирного врегулювання конфлікту.

Німеччина висунула Росії ультиматум. Про що мова

Німеччина висунула Росії ультиматум, за яким Путін зобов’язаний погодитись на перемир’я України з Росією до кінця дня. Якщо він відмовиться, то ЄС почне підготовку нових санкцій проти РФ. “Годинник цокає”, — заявив речник німецького уряду Штефан Корнеліус. Пропозицією щодо перемир’я союзники України намагаються створити тиск на Москву через економічні санкції.

Як Росія реагує

Росія як завжди прогнозовано не відреагувала і чекати від неї згоди, враховуючи весь досвід війни, було б дещо дивним для України, яка розуміє, що все набагато складніше. Очевидно і зрозуміло, що заставити Путіна завершити війну вимагає значно більшого, ніж ультиматуму німецької сторони. За словами дипломата ЄС підготовка до санкцій розпочнеться вже наступного дня після відмови Кремля від припинення вогню.

Хоч санкції і вдарять по Росії, та Володимир Путін як бачимо цього не боються. Це вже не перша спроба наших союзників переконати Росію зупинити бойові дії, яка з досвіду попередніх, має зовсім мало шансів бути успішною.

Нагадаємо, 10 травня під час саміту в Києві лідери країн-учасниць “Коаліції рішучих” обговорювали можливість 30-денного перемир’я

Позиція України. Що говорить Зеленський

Президент України Володимир Зеленський погодився на перемир’я України з Росією, однак зазначив, що це буде можливим лише за умови безумовного припинення вогню з боку Кремля. Таке перемир’я може стати початком серйозних мирних переговорів, однак лише після того, як Росія на практиці підтвердить припинення вогню.

США та Туреччина підтримують ідею Зеленського

Сполучені Штати активно підтримують ідею перемир’я, підкреслюючи, що лише за таких умов можна вести переговори між Україною та Росією. Спецпредставник США в Україні Кіт Келлог заявив, що без припинення бойових дій не можна говорити про мирні переговори. Туреччина, у свою чергу, висловила готовність стати посередником у переговорах, якщо Росія дасть згоду на припинення вогню.

Союзники України в разі відмови Путіна від перемир’я обіцяють строгіші санкції для Росії. Але загалом вони надіються, що реальне припинення вогню можливе і це дозволить Україні та Росії сісти за стіл переговорів, що в свою чергу може стати першим кроком до тривалого миру.

Тому саме перемир’я ніби і виглядає як обнадійливе рішення, проте досягнути його на даний час неможливо. Неможожливим перемир’я робить те, що маємо справу з Путіним, який є причиною всієї війни і у ньому самому проблема. Він розпочав цю війну і щоденно продовжує обстріли. Це він сам не дотримується жодних угод. Володимир Зеленський це намагається пояснювати союзникам, але ідея про мирні переговори їм здається набагато реальнішою ніж Україні, тому в протилежному їх, як здається, важко переконати.

Читайте також Мирні переговори : що буде вимагати Путін від України

Україна та Угорщина: конфлікт через шпигунство – що сталося?

Російський дефіцит став критичним

Україна готова купити зброю у США на суму 50 мільярдів доларів

Підготовка цивільного населення до національного спротиву – нові законопроекти і що потрібно знати